Προκήρυξη για πρόσληψη μονίμων γιατρών στα Διαπόντια Νησιά.
![Εικόνα](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgBRMQWEH1FDCzCsn8fAKsrrt2N3-UUK1Pn4qA4uA_SLRhKCZpehXkOLAyX6oh3-vq0VhuHgu_BuGyW_XSIVRg4zxxAastDVDasXCdzY9xILaPn3je0-g2E04xtb8G7V7P2C8XUK6KpcjY/s320/FB_IMG_1612546707553.jpg)
“Στη νέα προκήρυξη πρόσληψης Μόνιμου Ιατρικού προσωπικού που θα εκδοθεί τις επόμενες μέρες, για την ΠΕ Κέρκυρας, προβλέπεται η πρόσληψη αρκετών Ιατρών κρίσιμων ειδικοτήτων για το Νοσοκομείο μας”, ενημερώνει με σχετική ανάρτησή του ο βουλευτής Κέρκυρας της ΝΔ Στ. Γκίκας σε συνέχεια της επίσκεψής του στο υπ. Υγείας. Οπως ακόμα αναφέρει “π ροβλέπεται η πρόσληψη 2 Μόνιμων Ιατρών για το Κέντρο Υγείας Λευκίμμης και τέλος – και ισως το πιο σημαντικό – προβλέπουμε την πρόσληψη 3 Μονίμων Ιατρών για τα Διαπόντια Νησιά, ώστε να λυθεί οριστικά το πρόβλημα της ιατρικής κάλυψης των ακριτών μας! Η κυβέρνησή μας αποδεικνύει έμπρακτα την στήριξή της στον Τομέα Υγείας της Κέρκυρας. Την άλλη εβδομάδα οι ανακοινώσεις…”